مدیرعامل نادر دلیل هوش           32201404-026 -  32214316-026

ارتباط مستقیم با مدیرعامل


معرفی بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی

1402/02/21 0 نظر بازدید : 1861

معرفی بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی

معرفی بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی

بررسی پادکست یادگیری زبان انگلیسی : پادکست‌های زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارند که می توانند روی تجربه‌ی یادگیری شما در زبان انگلیسی تاثیر بگذارند. پادکست‌ها درحال تغییر دادن چهره‌ی رادیو هستند. به طور خلاصه، با پادکست‌ها می توانید در زمان و مکان دلخواه، موضوعی را که میخواهید به راحتی بشنوید.

پادکست چیست؟

بطور کلی، پادکست به فایل صوتی دیجیتال (معمولاً MP3) گفته می‌شود که میتوان آن را از اینترنت دانلود کرده و سپس به MP3 Player انتقال داد.

 

چگونه به پادکست‌ها گوش دهم؟

پادکست‌ها توسط نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها در دسترس هستند. بنابراین ابزارهای فراوانی برای شنیدن پادکست‌های مورد علاقه‌ی شما وجود دارد، برای مثال:

– Itunes
– DoggCatcher
– Pocket Caster
– Stitcher Radio
– Overcast
– Beyondpod
– Player FM
– Google Podcasts

اپلیکیشن پادکست موردعلاقه‌ی من!

گوگل پادکستس Google Podcasts، روش جدید برای کاربران اندرویدی است تا بتوانند پادکست‌ها را پیدا کنند و به آن‌ها گوش دهند.

 

شما می توانید بطور رایگان عضو شوید و برای شنیدن بصورت آفلاین، هر قسمت آن را که خواستید دانلود کنید.
پادکست‌هایی که می‌شنوید می توانند به صورت خودکار در دستگاه‌های شما همگام‌سازی شوند، بنابراین میتوانید پادکست را در یک دستگاه متوقف کنید و سپس در دستگاه دیگر به شنیدن آن ادامه دهید.
شما میتوانید برای آموزش زبان انگلیسی، به پادکست‌های موردعلاقه‌ی خود گوش دهید.

۱۷ پادکست برتر برای آموزش زبان انگلیسی

در اینجا تعدادی از بهترین پادکست‌ ها برای آموزش انگلیسی وجود دارند. شما می توانید توسط اپلیکیشن موردعلاقه‌ی خودتان آن‌ها را بشنوید.

1. Voice of America Learning English

در برنامه‌های این پادکست از کلمات محدود و جملات کوتاه استفاده شده است. متن‌های این پادکست از سایر پادکست‌های صدای آمریکا آهسته‌تر خوانده می‌شوند و در گذشته‌، آن را با نام انگلیسی خاص Special English می‌شناختند.

2. Better at English

آیا می خواهید مکالمه زبان انگلیسی را بیاموزید؟ این پادکست که در سال ۲۰۰۶ تولید شده است، به منظور تمرین شنیدن، برای شما مکالمه‌های جالب و معتبر را فراهم می‌آورد. شما می توانید کلمات غیر رسمی، اصطلاحات، مکالمات عامیانه و… را بیاموزید و همراه گوش‌دادن، تکرار کنید.

3. English as a Second Language Podcast

این پادکست مخصوص کسانی است که می خواهند توانایی‌های شنیداری و گفتاری خود را افزایش دهند.

پادکست فوق تقریباً دارای ۱۲ قسمت است که به موضوعات متنوعی می‌پردازد.

4.  Minute English

با BBC، در موقعیت‌های روزانه به یادگیری و تمرین زبان انگلیسی بپردازید. این پادکست که مانند یک دفترچه راهنما برای گفتن و یا انجام دادن کاری به زبان انگلیسی است، سه‌ شنبه های هر هفته منتشر می شود.

5. The American English Pronunciation podcasts

این پادکست توسط دروس کوچک به افرادی که زبان مادری آن‌ها انگلیسی نیست و یا دانش‌آموزان، تلفظ صحیح کلمات را می‌آموزد. با پادکست فوق، بیاموزید، بشنوید و تکرار کنید!

6. English Pod Lessons

این پادکست به موضوعات، مهارت‌ها و موقعیت‌های روزمره مانند: ارائه دادن، مکالمه‌ی تلفنی، بحث کردن، معاشرت کردن، سفر، ملاقات‌ها، مصاحبه‌ها، مکالمات و… می‌پردازد.

7. The English We Speak

هر هفته، این پادکست با برنامه‌های ۳ دقیقه‌ای جالب خود به عبارت‌ها و اصطلاحات عامیانه می‌پردازد.

شما می توانید توسط لینک روبرو، نگاهی به برنامه‌های این پادکست داشته باشید : The English We Speak

8. All Ears English is an English as a Second Language (ESL) podcast

این پادکست برای زبان آموزان سراسر دنیا که در سطح متوسط تا پیشرفته هستند، مناسب است و Lindsay McMahon و Michelle Kaplan با تدریس‌های خود نحوه‌ ی استفاده از کلمات روزمره در زبان انگلیسی، اصطلاحات عامیه، افعال چند قسمتی و همچنین نحوه‌ی صحبت به صورت مختصر و کوتاه را در لهجه‌ ی آمریکایی ارائه خواهند داد.

9. Luke’s English Podcast

توسط این پادکست که برنده‌ی جایزه در بخش آموزش‌دهندگان زبان انگلیسی است، شما می شنوید، می‌ آموزید و لذت می‌برید در حالی که لهجه‌ ی بریتانیایی را نیز فرا می‌گیرید.

10. Dramas for English language learners from BBC World Service

زبان انگلیسی خود را با بازگویی داستان‌های کلاسیک و جدید ارتقاء دهید. هر قسمت از این پادکست بین ۶ تا ۱۰ دقیقه است.

11. Culips English Podcast

زبان انگلیسی را برای استفاده‌ در مکالمات روزمره بیاموزید. این پادکست زبان انگلیسی را همان گونه که افراد انگلیسی‌ زبان از آن در مکالمات روزانه‌ خود استفاده می کنند، به شما می‌آموزد و همچنین نحوه‌ی استفاده از عبارت‌ها و اصطلاحات مورد استفاده در انگلیسی عامیانه را به شما نشان می دهد.

12. Learn English grammar in six minutes

در سه‌شنبه‌ های هر هفته به دو مدرس ما بپیوندید و یک بخش کلیدی جدید از گرامر زبان انگلیسی را بیاموزید. فین، اِما، راب، نِیل، سوفی و آلی از ارائه دهندگان ما هستند.

13. Learn English With Rachael

مهارت‌های مکالمه در زبان انگلیسی را توسط ریچیل، معروف‌ترین معلم در یوتیوب، بیاموزید و مطالعه کنید.

خصوصیت ریچل، دقت بالای او و صحبت‌کردن موسیقی‌وار است که برای دانش‌آموزان در سطوح متوسط تا پیشرفته بسیار مناسب است.

با این پادکست درمورد استرس کلمات، صداها و ملودی‌ها خواهید دانست و همچنین اصطلاحات عامیانه، افعال چند قسمتی، عبارت‌ها، کلمات، فرهنگ و… را می‌آموزید! هر قسمت از این پادکست دارای یک مکالمه است، بنابراین هم‌اکنون به بخش مکالمه ملحق شوید تا نحوه‌ی برقراری ارتباط به طور طبیعی در زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

14. Learning English News Review

این پادکست نشان می دهد که چگونه زبانی که در گفتن خبر استفاده می‌شود را در گفتگوهای روزمره‌ی خود استفاده کنیم. پادکست فوق در سه شنبه‌های هر هفته توسط BBC Learning English منتشر می شود.

15.  Minute Vocabulary by BBC Radio

در ۶ دقیقه لغات جدیدی از زبان انگلیسی بیاموزید. در روزهای دوشنبه‌ی هر هفته به دو گوینده‌ی این اپیزود ملحق شوید و درمورد راه‌های ارتقاء دانش و مهارت‌های لغوی بیاموزید.

16. Espresso English Podcast

توسط این پادکست شما قواعد، لغات، عبارت‌ها، اصطلاحات و… زبان انگلیسی را خواهید آموخت. دروس ارائه‌شده در این پادکست کاملاً واضح و کاربردی هستند و یادگیری سریع و موثر زبان انگلیسی را آسان می کنند.

17. English Phrasal Verb Podcast: Grammar Lessons By Real English Conversations

این پادکست فعل‌های چندبخشی را ابتدا توسط گفتن معنی آن‌ها و سپس با فراهم‌آوردن مثال‌هایی از نحوه استفاده از آن‌ها، به شما می‌آموزد.

در ادامه پادکست مثال‌هایی از استفاده آن‌ها در موقعیت‌های واقعی خواهید شنید تا معنی آن‌ها را به درستی متوجه شوید.


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.