مدیرعامل نادر دلیل هوش           32201404-026 -  32214316-026

ارتباط مستقیم با مدیرعامل


نحوه یادگیری لغات زبان انگلیسی

1402/02/21 0 نظر بازدید : 670

نحوه یادگیری لغات زبان انگلیسی

دامنه لغات یکی از حیاتی‌ترین ابزارهایی است که برای نوشتن، سخن گفتن و حتی گوش دادن به محتواهای انگلیسی به آن نیاز خواهید داشت. اگرچه این امر چیزی از اهمیت گرامر، علائم نگارشی وغیره کم نمی‌کند، اما افزایش دامنه لغات انگلیسی شما را به یک فرد قدرتمند تبدیل خواهد کرد.تقویت دامنه لغات ساده‌ترین راهی است که شما را به یک سخنور و نویسنده توانمند تبدیل می‌کند. برخلاف تصور برخی از افراد یادگیری لغات بیشتر دشوار و طاقت‌فرسا نیست. در ادامه با راهکارهایی آشنا می‌شوید که شما را در این راه یاری می‌کند.

 

 1  برای افزایش دامنه لغات انگلیسی هرروز مطالعه کنید
ممکن است مدت‌ها از زمان تحصیل شما گذشته باشد و دیگر زمان کافی برای مطالعه نداشته باشید. اما کتاب‌ها همان ابزاری بودند که دایره لغات شما را در زبان مادری مستحکم کرده‌اند. سعی کنید هر روز مجله، کتاب یا روزنامه‌ای را مطالعه کنید. این کتاب‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن به شما می‌آموزند که چگونه کلمات جدید را درک و در جملات خود به کار ببرید.فرقی نمی‌کند که یک اثر فاخر ادبی را برای مطالعه انتخاب کرده باشید یا بخشی از یک مجله مد و زیبایی را. مهم‌ترین مسئله این است که چشمان شما باید در معرض لغات و عبارات انگلیسی قرار بگیرد. این یک نرمش و آمادگی ذهنی است.
 2دیکشنری دو زبانه را دور بیاندازید
به طور خلاصه می‌توان گفت که استفاده از دیکشنری دو زبانه انگلیسی به فارسی هنگام یادگیری لغات جدید باعث می‌شود به هنگام استفاده از آنها ذهن شما شرطی شود و ابتدا مسیر طولانی‌تری را برای بیان هر کلمه طی کند. این مسیر دقیقا مسیر ترجمه ذهنی شما از فارسی به انگلیسی است. بنابراین سعی کنید مفهوم و توضیح هر کلمه را به همان زبان انگلیسی بیاموزید و جملات انگلیسی را به فارسی ترجمه نکنید.
 3 اصطلاحات بسیار کاربردی را یاد بگیرد
حتما بارها برای شما هم اتفاق افتاده است که به هنگام دیدن یک فیلم سینمایی به زبان انگلیسی برداشت اشتباهی از معنای یک جمله داشته اید. یا در یک گفتگو Free Discussion سر رشته کلام با شنیدن برخی جملات از ذهنتان پریده است. می‌دانید مشکل کجاست؟ مشکل اینجاست که شما اصطلاحات زبان انگلیسی را یاد نگرفته‌اید. کلمات گاهی در اصطلاحات معنای واقعی خود را بیان نمی‌کنند. درست مثل جملات ایهام‌دار فارسی و یا ضرب المثل‌های خودمان.
 4 برای افزایش دامنه لغات انگلیسی ریشه‌ها را بیاموزید
ریشه لغات انگلیسی را بیاموزید. در این صورت گویی اسم شبی را یاد گرفته‌اید که اجازه عبور شما از بسیاری از درها را صادر می‌کند. واژه‌ها در زبان انگلیسی به وسیله ریشه‌ها، پسوندها و پیشوندهایی ساخته می‌شوند که از زبان لاتین و یونانی اتخاذ شده است. به عنوان مثال Phil ریشه‌ای به معنای دوست داشتن و log ریشه‌ای به معنای دانش است. اگر این ریشه‌ها را بشناسید آنگاه با مشاهده واژه «philology» درمی‌یابید که معنی این کلمه دوستدار دانش یا به عبارتی علم طلب است.
 5دیدن فیلم به زبان انگلیسی
بله، حتما این توصیه را بارها شنیده‌اید. چراکه این موضوع نشان می‌دهد که توصیه به دیدن فیلم از اهمیت بالایی در یادگیری زبان، گرامر و افزایش دایره لغات انگلیسی برخوردار است. برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم بهترین حالت این است که فیلم را یکبار با زبان فارسی ببینید. سپس چندین مرتبه به زبان انگلیسی. در این مسیر حتما تکنیک های صحیح را مطالعه کنید تا سردرگم نشوید.توصیه دیگری که بهتر است به آن اشاره کنیم این است که اگر از دیدن فیلم به زبان انگلیسی خسته می‌شوید، بهتر است لااقل از زیرنویس‌های انگلیسی استفاده کنید و همراه با دیدن فیلم سعی کنید آنها را هم بخوانید. به این ترتیب بازهم در یادگیری بهتر زبان انگلیسی به خود کمک کرده‌اید.
 6 فرهنگ لغات بهترین دوست شماست
فرهنگ لغات یکی از منابع اصلی شماست و کمک می‌کند تا حد زیادی دامنه لغات خود را افزایش بدهید. لغاتی را که موقع خواندن رنگی کرده بودید، پیدا کنید و املا، معنی و کاربردها و معانی مختلف آنها را در فرهنگ لغت بخوانید. فرهنگ جامع هم می‌تواند منبع خوبی برای درک ارتباط بین کلمات باشد، چون مترادف‌ها و متضادها را به شما می‌دهد.
 7 گوش دادن به موسیقی انگلیسی
همه ما در طول روز به موسیقی گوش می‌دهیم. اما خیلی از ما وقتی به این موضوع فکر می‌کنیم که زمان کافی برای دیدن فیلم نداریم و یا در طول روز آنقدر مشغله داریم که گمان می‌کنیم، نمی‌رسم زبان را یاد بگیرم، این نکته را فراموش کرده‌ایم که به راحتی می‌توانیم در روزمرگی هایمان زبان انگلیسی را جایگزین کنیم.مثلا وقتی شما هر روز به موسیقی در مسیر رفت و آمد به منزلتان در پیاده روها گوش می‌دهید و یا هنگامی که در ماشین خود صدای ضبط را برای رادیو یا موسیقی ایرانی بلند کرده اید، می‌توانید یک پوشه از آهنگ‌های انگلیسی هم داشته باشید. در دفعات اول طبیعی است که نتوانید با آن همخوانی کنید. اما درست مثل آهنگ‌های ایرانی که با تکرار می‌توانید همخوانی کنید، با آهنگ‌های انگلیسی نیز این کار را انجام دهید.


تعداد نظرات (0)


در پاسخ به نظر : x
نظر شما با موفقیت ثبت گردید و پس از تایید نمایش داده خواهد شد. با تشکر.